YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Yangının asgari süre içinde algılanması ve bu sayede hemen müdahaleye imkan tanınması gibi bir görevi üstlenen yangın alarm sistemleri, 2002 yılında yapılan düzenlemeler neticesinde kurulması zorunlu sistemler arasına girmiştir. Ticari işletmelerin mal ve ürünlerinden, demirbaşlarından da önce insan hayatı gibi değeri ölçülemez bir varlığın korunmasını sağlayan bu sistemler tüm işletme sahiplerinin seçim yaparken bilhassa titiz davranması gereken güvenlik unsurlarıdır. Dedektörleri aracılığıyla alev, ısı ve duman varlığını sezen bu akıllı sistemler insan hayatının korunmasını ve işletme bünyesindeki tüm demirbaş ve ticari varlıkların asgari hasarla yangını atlatmasını sağlar. Yangın alarm sistemi fiyatları projeye ve kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Bosch’un küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarladığı FPC-500 konvansiyonel yangın alarm sistemi ve FPA-1200 akıllı adresli yangın alarm sistemlerinde, çözüm ortaklarımız üzerinden Türkiye’nin her yerinde, projelendirme, montaj, devreye alma ve bakım hizmetleri alabilirsiniz.

Bosch yangın alarm panellerinin teknolojik avantajlarından bir tanesi de GPRS iletişim modülleri üzerinden 7 gün 24 saat online, alarm ve hatalara karşı sisteminizi takip etmenize olanak tanımasıdır.